Руският Зенит извоюва трудна победа над португалския Бенфика с 3-2 в първи осминафинален мач за Шампионската лига, играл се пред 18 хил. души на ст. "Петровски" в Санкт Петербург. Въпреки изключително студеното време (-15 градуса), оставило трибуните полупразни, мачът бе интересен и оспорван. Резултатът бе открит от гостите в 20-ата минута, когато Максим Перейра се възползва от груба грешка на вратаря Юрий Жевнов. Седем минути по-късно Зенит изравни чрез Широков, отбелязал след центриране отляво на Томаш Губочан. Второто полувреме също премина при равностойна игра. Питерци все пак бяха по-настойчиви в търсене на победата, докато хиксът очевидно устройваше португалците. В 71-та минута влезлият през втората част Сергей Семак покачи резултата на 2-1. В 87-ата минута Кардосо изравни след добавка, като вратарят Жевнов бе с вина и за този гол, тъй като не улови добре топката при първия удар. Само минута по-късно обаче Широков заби втория си гол, превърнал се в победен за домакините: Зенит - Бенфика 3-2. Мачът-реванш, който се очертава да бъде доста оспорван, ще се играе на 6 март в Лисабон. /БГНЕС