Наполи обърна Челси от 0:1 до 3:1 в първа среща от 1/8-финалния сблъсък между двата тима в Шампионската лига. По този начин италианците взеха добра преднина преди реванша на Острова, а мениджърът на лондончани Андре Вияш-Бояш може да бъде изключително притеснен относно оставането си при "сините". Още в 10-тата минута Кавани можеше да изведе напред в резултата италианците, но не сполучи от близка дистанция. В 19-тата минута Чех направи второ отлично спасяване след изстрел на Маджо. Така се стигна до 27-мата минута, когато Мата се възползва от грешка в отбраната на домакините и реализира 1:0 в полза на Челси. Луис с глава след центриране от корнер можеше да удвои в 35-тата минута, но не съумя да прати топката в мрежата. Наполи отговори подобаващо на устрема на лондончани и в 37-мата минута Лавеци реализира изключително красив гол, изравнявайки 1:1. Минута по-късно Рамирес можеше отново да изведе гостите напред, но стреля над вратата. В последните секунди на полувремето Кавани с рамо засече остро центриране, правейки обратът пълен - 2:1 за Наполи след полувреме игра. През 2-рото полувреме гостите осъществиха териториален натиск, но по-опасните положения отново бяха пред вратата на лондончани. След контра Лавеци пропусна да вкара 3-ти гол за Наполи в 54-тата минута. Опасните бързи атаки на домакините дадоха резултат в 65-тата минута, когато Кавани изведе Лавеци на отлична позиция и последният бе точен за 3:1. Челси отговори с няколко удара към вратата на италианците, които отвърнаха с нова перфектна контраатака в 81-вата минута довела до изстрел на Маджо и изчистване на топката от самата голлиния от страна на Ашли Коул. В заключителните минути на мача Дрогба и Лампард стреляха опасно, но резултатът не бе променен 3:1 в полза на Наполи срещу Челси и добра преднина за италианците преди реванша в Лондон. Winner.bg