Дебютантът Петрус Вернблом отбеляза гол в последната минута на продължението, за да донесе равенството 1:1 на ЦСКА Москва в двубоя с Реал Мадрид в осминафинален мач от Шампионската лига. "Белия балет" бе на път да постигне една от редките си победи в руската столица, след като Кристиано Роналдо откри резултата в 28-та минута с хубав изстрел с левия крак. Мадридчани контролираха мача и не позволявах на съперника да създава опасности пред Икер Касияс, но се пропукаха в самия край на мача. В последните секунди от триминутното продължение шведският полузащитник Петрус Вернблом, за когото това бе дебют за ЦСКА, се възползва от меле в наказателното поле на гостите и изравни резултата. Възпитаниците на Жозе Моуриньо все пак остават изявени фаворити да се класират за четвъртфиналите след този резултат, като реваншът на "Сантяго Бернабеу" ще се играе на 14 март. /БГНЕС