Олимпик Марсилия победи Интер с 1-0 в първи осминафинален плейоф от Шампионската лига, играла се пред 35 хил. души на ст. "Велодром". Двубоят бе равностоен, като и двата тима имаха своите възможности. Най-голяма заплаха пред вратата на домакините бе Диего Форлан, за когото това бе първи международен мач от преминаването му в Интер пред половин година. Уругваецът бе изключително активен, но не бе подкрепен в достатъчна степен от съотборниците си. Първото полувреме премина при лек превес на нерадзурите, но постепенно момчетата на Дидие Дешан изравниха играта. Най-активни в нападение бяха Матийо Валбуена, Брандао и Диавара. Мачът отиваше към справедливо нулево равенство, когато в последната минута на добавеното време Андре Аю заби победния и единствен гол. Ганаецът бе реализира с глава след центриране от корнер на Валбуена и хвърли в екстаз трибуните. Реваншът е на 13 март на ст. "Джузепе Меаца" В Милано, като нищо чудно още преди това треньорът на нерадзурите Клаудио Раниери да бъде уволнен. /БГНЕС