Oтборът на Ливърпул спечели първия си трофей от 2006 година, след като надигра изключително драматично с дузпи Кардиф Сити във финала на Карлинг Къп, игран на стадион "Уембли". За последно мърсисайдци триумфираха с титла в ФА Къп преди шест години. Сега срещата завърши 2:2 след 120 минути игра, а при дузпите Ливърпул надделя с 3:2. Младият Джо Мейсън откри резултата през първата част, а едва в 60-ата минута Мартин Шкъртел изравни, за да докара нещата до продължения. Дирк Кайт даде преднина на мърсисайдци с неортодоксален завършек в 108-ата минута, но Бен Търнър изравни драматично в последните минути и поведе финала към дузпи. Там Стивън Джерард пропусна първата за Ливърпул, но иронично победата за тима му донесе братовчед му Антъни, който играе за Кардиф. Именно роднината на вероятния нов капитан на Англия пропусна решаващата последна дузпа за тима си, след което Ливърпул ликуваше. БГНЕС