Фотофинишът изхвърли Тезджан Наимова от финала на 100 метра за жени на Световното първенство по лека атлетика в Осака (Япония). Наимова финишира пета в първата полуфинална серия за 11,18 секунди и не намери място сред осемте финалистки. Според регламента напред продължават първите четири от всеки от двата полуфинала. Тук над всички бе бившата световна шампионка Тори Едуардс (САЩ) - 11,02 секунди, следвана от защитаващата титлата си Лорин Уилямс (САЩ) - 11,09 секунди, Керън Стюърт (Ямайка) - 11,12 секунди и Олудамола Осайоми (Нигерия) - 11,18. Осайоми и Наимова записаха еднакво време - 11,18 секунди, но фотофинишът определи, че четвърта е нигерийката. Хилядни просто не достигнаха на нашата състезателка и така тя остана извън големия финал. Въпреки това представянето на 20-годишната лекоатлетка при едва второто й голямо състезание при жените (тя стана пета на 60 метра на европейското първенство в зала в Бирмингам) е повече от добро. В полуфиналите Наимова даде десето време, а да си сред десетте най-добри спринтьорки в света е нещо изключително. Във втория полуфинал се наложи лидерката в световната ранглиста за сезона Вероника Кемпбъл (Ямайка) - 10,99 секунди, пред европейската рекордьорка Кристин Арон (Франция) - 11,04 секунди, двойната европейска шампионка Ким Геверт (Белгия) - 11,06 секунди и Кармелита Джетър (САЩ) - 11,08 секунди.