Кипърският АПОЕЛ сътвори нова сензация в Шампионската лига, като изхвърли от турнира френския Лион и се класира за четвъртфиналите. Първия мач завърши 1-0 за Лион. Сега, на реванша в Никозия, АПОЕЛ се наложи със същия резултат, като единственото попадение отбеляза с удар отблизо Густаво Мандука още в 9-ата минута. До края на редовното време Лион бе по-активният отбор, но Едерсон, Бастош и Лопес пропиляха чудесни възможности за гол. Шансове имаха и кипърците, най-вече в лицето на Аилтон и Солари, които обаче също пропуснаха да се разпишат. Така се стигна до продължения, в които гол не падна, а след това и до дузпи. Последните пет минути от второто продължение АПОЕЛ доигра с човек по-малко заради втори жълт картон на голмайстора Мандука. При дузпите равенството продължи до 3-3, но после Лаказет и Бастош от Лион сгрешиха и АПОЕЛ триумфира като краен победител. Това е най-големият успех на международната сцена в историята на кипърския футбол. /БГНЕС