Участието на Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на Лига Европа бе поставено под въпрос, след като Атлетик Билбао заби на англичаните силен шамар и ги победи с 3:2 на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" поведоха на Билбао в 22-та минута чрез Уейн Рууни. Но испанците се върнаха в мача и дори намериха сили да излязат напред с попадения на Фернандо Йоренте и Оскар де Маркос. Броени минути преди края Икер Муниаин вкара трети гол за баските, но Рууни намали от дузпа в продълженията. В останалите мачове от кръга мадридският Атлетико победи Бешикташ с 3:1, Твенте надви Шалке с 1:0, Спортинг спъна Манчестър Сити със същия резултат, Металист падна от Олимпиакос с минималното 0:1, а Алкмаар излъга Удинезе с 2:0. Стандард и Хановер завършиха 2:2, а Валенсия сгази ПСВ с 4:2. /БГНЕС