Интер победи като гост Киево с 2-0, с което най-после прекъсна черната серия от 5 загуби и един равен. Мачът, играл се на ст. "Маркантонио Бентегоди" във Верона, бе от 27-мия кръг на италианската Серия А. През повечето време играта бе равностойна, като нерадзурите изригнаха едва в заключителните минути. И двата гола за Интер бяха дело на аржентинци. В 87-ата защитникът Валтер Самуел откри след пас на Уесли Снайдер, смълчавайки феновете по трибуните във Верона. В последната минута на редовното време Диего Милито покачи на 2-0 при асистенция на сънародника си Хавиер Санети. Милито отбеляза гол още в 14-ата минута на срещата, но той бе отменен. Победата засега спаси главата на треньора Клаудио Раниери, който обаче с почти 100-процентова сигурност напуска след края на сезона. Като основен кандидат за поста му се очертава португалецът Вияш-Боаш, уволнен наскоро от Челси. Със спечелените 3 т. Интер е на 7-мо място в Серия А с актив от 37 т. - на 11 т. от челната четворка, даваща право на участие в Шампионската лига. /БГНЕС