Временният наставник на Челси Роберто Ди Матео записа победа и във втория си мач начело на лондончани, които надиграха с 1:0 у дома Стоук Сити. Единствения гол в срещата отбеляза ветеранът Дидие Дрогба в 68-ата минута. Победата изравни по точки Челси с четвъртия Арсенал. "Топчиите" обаче имат мач по-малко. Ливърпул пък изненадващо падна като гост на Съндърланд с 0:1 след гол на Никлас Бендтнер в 56-ата минута. Играчите на Кени Далглиш остават седми в Англия. Инфарктен гол на Андреас Вейман в продължението пък донесе успеха с 1:0 на Стилиян Петров и Астън Вила над Фулъм. Българският капитан на Вила бе заменен в същото това продължение от Гарднър. Блекбърн пък удари като гост Уулвс с 2:0 в битката за оцеляване. Точен на два пъти бе Джуниър Хойлет. БГНЕС