Арсенал победи Нюкасъл с 2-1 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига, играл се пред 60 хил. зрители на ст. "Емирейтс" в Лондон. Срещата бе изключително оспорвана, като и двата отбора имаха своите положения. Гостите откриха още в 13-ата минута чрез Бен Арфа след грешка на Томас Вермален. Още в следващата атака обаче голмайсторът на лондончани Робин ван Перси възстанови равенството, засичайки центриране на Тео Уолкът. Оттук нататък мачът премина под диктовката на Арсенал, но Ван Перси, Уолкът и Томаш Росицки се скъсаха да пропускат пред вратата на Свраките. Последните също имаха своите възможности, Бен Арфа и Демба Ба не успяха да се възползват то тях. Мачът отиваше към равен, когато в 4-тата минута на добавеното време Вермален изкупи по брилянтен начин грешката си през първото полувреме, забивайки победния гол при асистенция на Рамзи: Арсенал - Нюкасъл 2-1. Със спечелените 3 т. момчетата на Арсен Венгер се бетонираха на четвъртото място във Висшата лига, даващо право на квалификации за Шампионската лига. Води Манчестър Юнайтед с 67 т., пред Манчестър Сити с 66 т., Тотнъм 53 т. и Арсенал 52 т. /БГНЕС