Реал Мадрид победи с лекота ЦСКА Москва с 4-1 в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига и се класира 1/4 финалите на турнира. Първата среща, играла се в Москва, завърши 1-1, като тогава руснаците успяха да изравнят в добавеното време. На мача-реванш, подкрепяни от 70 хил. зрители на ст. "Сантяго Бернабеу", домакините контролираха играта от начало докрай. В 26-ата минута Сами Кедира подаде вляво към Кака, който центрира като по конец и Игауин откри головата серия за Реал. В 55-ата минута Кристиано Роналдо удвои резултата с далечен шут, като вратарят на ЦСКА само изгледа безпомощно топката, без да реагира. Карим Бензема направи резултата класически в 70-ата минута след самостоятелен пробив. В 77-та минута Тошич отбеляза почетното попадение за московските армейци след пас на Дзагаев. В последните секунди на добавеното време Роналдо реализира своя втори гол при асистенция на Бензема: Реал Мадрид - ЦСКА Москва 4-1. Така, с общ резултат от двата мача 5-2, Реал се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. БГНЕС