Лионел Меси се превърна в най-добрия голмайстор в историята на Барселона, след като отбеляза хеттрик за успеха на каталунците над Гранада с 5:3 и задмина легендата на клуба Сезар Родригес. Трикратният носител на Златната топка вече има 234 гола с екипа на Барселона, или с два повече от Родригес. Шампионите пък се доближиха на пет точки от лидера в Ла лига Реал Мадрид, преди днешното гостуване на "белия балет" на Виляреал. Шави Ернандес и Меси дадоха преднина на Барса още до 17-та минута, но изненадващо гостите стигнаха до равенство с два гола в началото на втората част. Възпитаниците на Пеп Гуардиола обаче не се притесниха и вкараха нови три попадения - 2 на Меси и едно на Тело. В края на срещата Даниел Алвеш бе изгонен за игра в наказателното поле, Сикейра реализира дузпата, за да оформи крайния резултат. Гранада се намира на 15-то място с 31 точки. В другия мач от вчера Осасуна и Хетафе направиха нулево равенство. /БГНЕС