Серина Уилямс, която заяви, че е нервна и "ръждясала", се завърна триумфално в игра след травмата в левия си глезен, побеждавайки китайката Шуай Чжан с 6-2, 6-3, на турнира на WTA и АТР в Маями. Другите бивши номер едно в света Ким Клайстерс, Мария Шарапова и Каролин Возняцки също се класираха за третия кръг на турнира с близо 10 милиона долара награден фонд. В първия си мач след отпадането в четвърти кръг на Аустрелиън Оупън, Уилямс заби шест аса и вкара 64 процента от първия си сервис, допускайки едва един пробив за победата в 80 минути. 13-кратната шампионка от турнири на Големия шлем сега ще играе с италианката Роберта Винчи, отстранила във втори кръг българката Цветана Пиронкова със 7-5, 6-1. Руската втора поставена Шарапова пък надви израелката Шахар Пеер с 4-6, 6-3, 6-3 за 2 часа и 24 минути. Тя отказа Пеер в 10 от 13-те й шанса за пробив, докато се възползва в половината от своите 10 възможности за брейк. Номер 2 в света Шарапова загуби от водачката в ранглистата на WTA Виктория Азаренка във финала на турнира в Индиън Уелс миналата неделя. Сега на рускинята й предстои мач с американката Слоун Стивънс, елиминирала италианката Сара Ерани. Клайстерс пък изхвърли от турнира 14-ата поставена Джулия Гьоргес с 6-2, 7-5. Във втория сет на този мач имаше девет пробива. Датската четвърта поставена Возняцки сгази чехкинята Барбора Стрицова с 6-4, 6-0. При мъжете, Райън Харисън победи италианеца Потито Стараче с 6-7, 6-4, 6-4, за да си гарантира мач във втория кръг с швейцарската звезда Роджър Федерер, спечелил последните си три турнира. Маркос Багдатис от Кипър се класира за втория кръг след победа с 6-1, 6-1 над аржентинеца Ленардо Майер. Багдатис пък ще играе с Новак Джокович, номер едно в света и носител на последните три трофея в турнири от Големия шлем. БГНЕС