Голмайсторът на Лига 1 Оливие Жиру вкара 18-ото си попадение за сезона със страхотно воле минута преди края на мача със Сент-Етиен, за да изведе своя Монпелие до върха в класирането на френския шампионат. Изглеждаше, че гостите ще разочароват Монпелие, преди червеният картон на Жан-Паскал Мино да даде надежди на домакините, които пробваха финален натиск. Именно благодарение на него се разписа и Жиру, а така неговият отбор излезе на точка пред богаташите от ПСЖ. Лиле разби с 3:0 Евиан след попадения на Еден Азар, Димитри Пайе и Беноа Педрети. Белгийската звезда Азар се разписа от дузпа в 35-ата минута и изработи попадението на Пайе 10 минути след почивката. Педрети се разписа с далечен удар в 67-ата минута, за да оформи класическата победа, която остави Лил на третото място, на четири точки пред Лион. Деян Ловрен и Бафетимби Гомис пък бяха точни за Лион при успеха с 2:1 на "Стад Жерлан". Победата изведе Лион преди Тулуза, които играят днес с Оксер. Аячо и Лориен разделиха точки след равенство 1:1, както завърши и двубоят между Ница и ПСЖ. Брест пък падна с 0:1 у дома от Нанси след победен гол на Бакайе Траоре. Валансиен обаче надви с 1:0 Рен след гол от дузпа на Гаел Данич в 13-ата минута. /БГНЕС