Отборът на Палке се възползва максимално от победата над Байер Леверкузен с 2:0, за да излезе трети в Бундеслигата, заемайки последното място, даващо автоматична квалификация за Шампионската лига. Клаас-Ян Хунтелаар вкара и двата гола за домакините. Кристиан Фухс центрира за холандеца, който се разписа с фантастичен удар с глава в 18-ата минута, докато отново той в 86-ата минута реши двубоя с ново попадение. Това бе 22-ия гол за първенство на сметката на Хунтелаар и общо 40-ия му в 38 мача досега през сезона във всички турнири. Леверкузен можеше да си тръгне и разгромен, но страхотния спасявания на 20-годишния страж Бернд Лено отчаяха Джеферсън Фарфан, Раул Гонсалес, та и самия Хунтелаар. /БГНЕС