Отборът на Реал Мадрид се върна на пътя на победата, след като разби у дома с 5:1 тима на Реал Сосиедад, за да си възвърне шестте точки преднина на върха в Ла Лига. По два гола на Карим Бензема и Кристиано Роналдо помогнаха на тима на Жозе Моуриньо да стигне до победата, докато Барселона задържа напрежението върху "белия балет" с победа с 2:0 като гост на Майорка. Мадрид изпусна точки у дома срещу Малага и като гост на Виляреал в последните шест дни, но се реваншира убедително на феновете си. Резултата откри Гонсало Игуаин още в 7-ата минута след пас на Бензема. Роналдо направи 2:0 след половин час игра, възползвайки се от добър пас в коридор на Кака. Това бе и 100-ият гол на португалеца в Примера Дивисион. Той е играчът, постигал най-бързо такъв резултат в историята на лигата. Това е едва 92-ият му двубой в Ла Лига. Бензема добави трети гол със страхотен прехвърлящ удар пет минути преди почивката. Шаби Прието намали след рикошет, но нови два гола на Бензема и Роналдо оформиха разгрома. Барселона пък постигна седма поредна победа с триумфа в Майорка. Алексис Санчес изяви претенции, че той е докоснал последен топката при удара от фаул на Лео Меси, след който падна първия гол за каталунците. Дебатите дали Меси не е вкарал 55-ия си гол за сезона обаче продължиха и след това. Жерард Пике пък реши двубоя след удар на Меси в гредата. Барса игра последните 33 минути с 10 души заради червен картон на Тиаго Алкантара, докато Майорка прекрати серията си от четири мача без загуба. В другия мач от деня, Валенсия записа ново падение и падна като гост на Хетафе с 1:3. Момчетата на Унай Емери имат едва три победи от старта на новата година и бяха надвити и от Сарагоса през седмицата. Хайме Гавилан бе основния инструмент за успеха на Леванте. Той изработи головете на Педро Риос и Мику и принуди Бруно да си вкара автогол. Всичко това след попадението на Роберто Солдадо, което бе открило резултата в полза на Валенсия. /БГНЕС