Пилотът на Ферари Фернандо Алонсо изненадващо спечели буквално "наводненото" Гран При на Малайзия, докато втори днес завърши пилотът на Заубер Серхио Перес, записвайки първи подиум в кариерата си. Алонсо, чийто тим се представя много слабо от старта на сезона, стартира от осмата позиция, но набързо дръпна с няколко места, след което влезе в бокса, за да смени гумите си с такива за мокра писта, предвид пороя, който започна да се излива на "Сепанг". В 9-ата обиколка се наложи състезанието да бъде прекратено временно, а в този момент стартиралият от пол-позишън Люис Хамилтън с Макларън все още водеше колоната. Следваше го съотборникът му Дженсън Бътън. Съобразителният Перес пък първи бе сменил гумите си с такива за мокър асфалт и бе трети след деветата си стартова позиция. Половин час по-късно състезанието бе възобновено, а бавни влизания в бокса на Хамилтън и Бътън ги оставиха зад лидерите. Перес пък за малко водеше колоната, преди да бъде изпреварен от Алонсо. В крайна сметка испанецът не изгуби преднината си до края и регистрира победа във втория кръг от шампионата във Формула 1. Трети зад Перес остана Хамилтън, а четвърти завърши Марк Уебър с Ред Бул. Кими Райконен с Лотус, който записа и най-бърза обиколка днес, се нареди пети пред шестия Бруно Сена с Уилямс. Пол Ди Реста с Форс Индия, Жан-Ерик Верне с Торо Росо, Нико Хюлкенберг с другия болид на Форс Индия и легендата Михаел Шумахер с Мерцедес оформиха първата десетка. Световният шампион Себастиан Фетел остана извън точките (11-ти), както и победителят от откриването на сезона в Австралия Дженсън Бътън (14-ти). Фернандо Алонсо поведе в класирането при пилотите с 35 точки, втори е Хамилтън с 30, трети Бътън с 25. Ето и времената на първите десетима днес: 1.Алонсо, Ферари 2:44:51,812 часа; 2. Перес, Заубер-Ферари + 2.263 секунди; 3. Хамилтън, Макларън-Мерцедес + 14,591; 4. Уебър, Ред Бул-Рено + 17.688; 5. Райконен, Лотус-Рено + 29.456; 6. Сена, Уилямс-Рено + 37.667; 7. Ди Реста, Форс Индия-Мерцедес + 44,412; 8. Верне, Торо Росо-Ферари + 46.985; 9. Хюлкенберг, Форс Индия-Мерцедес + 47,892; 10. Шумахер Мерцедес + 49,996. БГНЕС