Григор Димитров постигна феноменален успех, след като победи Томаш Бердих от Чехия с 6-4, 2-6, 6-4 и се класира за четвъртия кръг на Мастърса в Маями. Заради успеха си Гришо се превърна в първия българин, побеждавал тенисист от топ 10, след като детронира номер седем в света за два часа и 15 минути. Двубоят започна добре за Григор, който успя да вземе първия сет с 6-4 за по-малко от час. Вторият сет обаче не беше толкова успешен за българската ракета, след като допусна два пробива и загуби с 2-6. В решителния трети сет Григор все пак се мобилизира и въпреки проблемите в подаването, успя да пробие Бердих и в крайна сметка да спечели мача. С трумфа си Димитров взе 43 370 долара и 90 точки за ранглистата, което със сигурност ще го върне в топ 100. В следващия кръг българинът ще играе срещу Янко Типсаревич. /БГНЕС