ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 3:0 в 20-я кръг от първенството и излезе като едноличен лидер в А група, след като конкурентите Левски и Лудогорец загубиха срещите си през уикенда. След успеха си "Армейците" застанаха на върха на родното първенство с 48 точки, следвани от Лудогорец и Левски с по 45 точки. Момчетата на Стойчо Младенов откриха резултата още в третата минута, след като Карачанаков вкара за 1:0. След бързия си гол ЦСКА контролираше играта, но към средата на полувремето домакините от Пловдив се мобилизираха и започнаха да организират атаки малко по-активно, които обаче завършиха без успех. В 57-та минута ЦСКА затвърди успеха си като след асистенция на Карачанаков, Присо отбеляза за 2:0. Минути по-късно двата тима останаха с по десет души, след като Присо и Даксон получиха червени картони, заради сблъсък след разправия между играчите, която завърши като Присо удари Даксон. В добавеното време Мораес оформи крайният резултат 3:0. В останалите мачове от А група Черно море загуби 1:0 от Литекс, докато Светкавица и Локомотив София завършиха наравно 1:1. БГНЕС