Фернандо Йоренте и компания доказаха, че походът на Атлетик Билбао в Лига Европа и успехът на тима над Манчестър Юнайтед не са плод на късмета, след като победиха с 4:2 Шалке в първата си среща от четвъртфиналите. Първият гол в мача падна след двадесет минути игра, когато топката бе оплетена в мрежата от Йоренте. След близо час на терена в Гелзенкирхен Билбао водеше в резултата и показваше добра игра, но ветеранът в редиците на германците Раул успя да наниже две попадения и "Кралско сините" поведоха в резултата. След като изравнителният гол падна в 73-та минута, когато Йоренте демонстрира класа, представянето на испанците отново се подобри и последваха няколко опасни атаки. Крайният резултат оформиха Оскар де Маркос и Икер Муниаин. В останалите мачове Атлетико Мадрид победи Хановер с 2:1. А АЗ Алкмаар и Спортинг Лисабон надвиха съответно Валенсия и Металист със същия резултат. /БГНЕС