Лацио допусна девето поражение от началото на сезона, като този път загуби неочаквано от Парма с 3:1. Сега амбициите на Лацио за Шампионската лига са застрашени, след като Наполи и Удинезе вече са още по-близо до зоната. Парма изненадаха съперника си с два гола още в началото на срещата. Първото попадение беше едва в шестата минута, когато Макдоналд Марига откри резултата 1:0. Седем минути по-късно Парма поведе с 2:0 след гол на Флокари. Лацио върнаха едно попадение преди края на полувремето след като Лионел Скалони отбеляза за 2:1. В 72-та минута обаче Флокари оформи крайния резултат 3:1. След поражението Лацио остава на трето място, докато Парма успя да се отдалечи от зоната за изпадане и е на 13-то място с 15 точки. БГНЕС