Тезджан Наимова се класира за полуфиналите на 200 метра гладко бягане на Световното първенство по лека атлетика в Осака, Япония. В трета серия на четвъртфинала, представителката на България финишира трета с време 22'87 секунди, което й бе достатъчно да намери място сред 16-те най-добри. По регламент за полуфиналите се класират първите четири от всяка от четирите четвъртфинални серии. Над всички в тази серия бе новата световна шампионка на 100 метра и олимпийска шампионка на 200 метра Вероника Кемпбъл (Ямайка) с 22,55 секунди, пред бившата световна шампионка на 100 метра Тори Едуардс (САЩ) - 22,62 секунди. Четвърта завърши Шери Флечър (Гренада) - 23,02 секунди. Най-бърза бе на четвъртфиналите лекоатлетка "номер 1" в света за 2006-а година Саня Ричардс (САЩ), чиято по-силна дисциплина е 400 метра.