Отборът на Нюкасъл стигна до напълно заслужена победа с 2:0 като домакин на Ливърпул във вълнуваща среща от 31-ия кръг на Висшата лига. Папис Сисе вкара и двата гола за успеха на домакините - в 19-ата и 59-ата минути. Така дошлият през зимата от Фрайбург нападател вече има седем гола за новия си тим от дебюта си в началото на февруари. Бившият играч на "свраките" Анди Керъл, за когото Ливърпул плати 35 милиона паунда, излезе като титуляр, но ще бъде запомнен само с нескопосана симулация, която му докара и жълт картон. Куриозно стражът на гостите Пепе Рейна бе изгонен с директен червен картон в 81-ата минута за фаул срещу Джеймс Пърч. На врата до края на срещата застана Хосе Енрике, но домакините не успяха да го преодолеят. Мърсисайдци пък допуснаха шеста загуба в последните си седем мача за първенство. От 12 мача насам, играчите на Кени Далглиш са се поздравявали с победа във Висшата лига едва два пъти. Момчетата на Алън Пардю остават шести след успеха, с равни точки с петия Челси. Ливърпул е осми. БГНЕС