Емануел Адебайор вкара два гола, а неговият Тотнъм срази с 3:1 у дома коравия тим на Суонзи, за да се изравни по точки с третия във Висшата лига Арсенал. "Шпорите" поведоха още в 16-ата минута Рафаел Ван дер Ваарт откри резултата след отличен удар. Това бе и първият точен изстрел в актива на домакините от началото на срещата. След почивката Гилфи Сигурдсон обаче изравни след центриране в наказателното поле на Тотнъм. Непокрит Емануел Адебайор обаче бе намерен от Ван дер Ваарт за 2:1 в 73-ата минута, а отново той, този път след центриране на Ленън, реши срещата. Арсенал има един гол по-добра голова разлика от Тотнъм, което го задържа на третото място в Англия, иначе и двата тима са с 58 точки след 31 изиграни кръга. Суонзи падна до 11-ата позиция с 39 точки. БГНЕС