Лудогорец елиминира Левски от борбата за титлата след като спечели с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в дербито на 22-ия кръг на "А" група. Единственият гол вкара Иван Стоянов в 37-ата минута, а двубоят се превърна в истински трилър в края. Гостите от Разград можеха да открият още в третата минута, но грешката на Йордан Милиев пред вратата на Левски не бе използвана пълноценно от Стоянов. В 19-ата минута феновете и на двата отбора се изправиха на крака и аплодираха Стилиян Петров. Най-интересните ситуации пред вратата на гостите създаваше Тони Калво. В средата на първата част испанецът стреля опасно отдалеч, но топката профуча на около 50 сантиметра от сглобката на Голубович. В 35-ата минута отново Калво стреля извън наказателното, но този път изстрелът му бе слаб. Само две минути по-късно Лудогорец направи отлична контраатака, с която вкара за 1:0. Миро Иванов изведе Иван Стоянов зад гърба на "синята" защитата, а последният с лекота чукна топката покрай Пламен Илиев. След гола настъпи допълнителен смут в редиците на Левски и разградчани пропуснаха още две положения в 41-ата и 45-ата минута. Изненадващо именно Тони Калво бе сменен на почивката от Иван Цветков. В 47-ата минута Мишо Александров не отигра правилно поредната контраатака за Лудогорец и първа за тима през втората част. Пет минути след това възникна спорна ситуация. Урош Голубович хвана топката, след като Йордан Минев се опита да я изчисти в корнер. Непряк свободен удар в наказателното поле обаче не последва. Рамос и резервата Тасевски в състава на Левски се активизираха, но техните удари бяха спасени от Голубович. Нова спорна ситуация от съдийско естество имаше и в 75-ата минута. Жуниньо стъпи брутално върху крака на Мирослав Иванов, но получи само жълт картон от рефера Николай Йорданов. В 85-ата минута Голубович спаси много опасен удар към горния му ляв ъгъл, нанесен от Жуниньо. Това бе най-добрата изява в мача както на бразилеца, така и на левия бек Орлин Старокин, който му подаде в наказателното поле. Секунди по-късно обаче Старокин фаулира като последен в защитата Иван Стоянов и бе изгонен с директен червен картон. С човек по-малко Левски натисна в последните минути и можеше да стигне до равенството, но Младенов и Диамутен направиха фрапантни пропуски от малкото наказателно поле на Лудогорец. Вече в продължението на редовното време стражът на гостите Урош Голубович извади уникална топка миг преди тя да влети в мрежата му. Последва меле в наказателното поле на Лудогорец в извънигрова ситуация, което доведе до изгонването на Голубович и Христо Йовов от Левски. Без право на смени Лудогорец трябваше да доиграе мача с полеви играч на вратата. С тежката отговорност се нагърби бившият национал и футболист на "сините" Станислав Генчев. Три минути след добавеното време продължи мачът, но резултатът остана непроменен и Лудогорец спечели срещу Левски в София, запазвайки шансове за титлата. sportni.bg