Реал Мадрид и Челси се класираха за полуфиналите на Шампионската лига. "Сините" от Лондон ще премерят сили с носителя на трофея Барселона, докато "белия балет" ще срещне отбора на Байерн Мюнхен. Тимът на Жозе Моуриньо разби снощи сензацията в лигата Апоел Никозия и на своя стадион, като този път испанците спечелиха с 5:2. Кристиано Роналдо се разписа на два пъти за деветкратните шампиони на Европа, които спечелиха двубоя с кипърския тим с общ резултат 8:2. Португалският национал и Кака се разписаха преди почивката, но Густаво Мандука върна едно попадение в 67-та минута. Роналдо обаче покачи на 3:1 след хубаво изпълнен фаул, а Хосе Калехон направи 4:1. Гол от дузпа за гостите вкара Естебан Солари, но Анхел Ди Мария реализира технично за крайния успех на домакините. Челси пък се справиха с бойкия тим на Бенфика, който въпреки, че бе останал с 10 човека, показа непримирим дух. Лондончани спечелиха с 2:1 и продължават напред с общ резултат 3:1. Франк Лампард бе открил резултата от дузпа в 21-та минута, но капитанът на "орлите" Макси Перейра бе пратен под душовете за втори жълт и респективно червен картон пет минути преди почивката. Гостите обаче отказаха да се предадат и Хави Гарсия с глава изравни на 1:1. Бившият играч на Порто Раул Мейрелеш обаче наказа отбора от своята родина в продължението на мача в Лондон и класира Челси в Топ 4 на най-комерсиалния европейски клубен турнир. /БГНЕС