Папис Демба Сисе продължи с невероятната си голова серия и заби и двете попадения за успеха на Нюкасъл с 2:0 при гостуването на Суонзи, след който "свраките" продължават изненадващата си атака за място в Шампионската лига. Сенегалският нападател се разписа с класни удари в 5-ата и 69-ата минути, за да вкара два гола във вече трети пореден мач. Успехът пък дръпна Нюкасъл пред Челси на петата позиция - само на две точки зад Арсенал и Тотнъм, които се борят за третото място във Висшата лига. Това бе четвърта поредна победа за момчетата на Алън Пардю, които изненадаха специалистите и въпреки продажбата на ключови играчи, имат реален шанс за място в европейските клубни турнири. Сисе, който дойде през зимата от Фрайбург за около 10 милиона паунда има девет гола в първите си осем мача за "свраките". БГНЕС