Локомотив Пловдив победи с 1:0 при гостуването на Литекс и се класира за финала в турнира за Купата на България, където ще срещне отбора на Лудогорец Разград, предаде репортер на БГНЕС. Първото полувреме на Градския стадион в Ловеч предложи сериозна битка, като само в рамките на една минута - 8-та, домакините уцелиха на два пъти гредата на вратата на Локомотив. Първо, след центриране на Христо Янев от корнер, топката рикошира в страничния стълб, а след това, след силен шут на Небойша Йеленкович кълбото се удари в напречната греда на вратата на "смърфовете". Юнес Бенжелюн пък можеше да вкара за Локомотив в 30-та минута, но не успя да засече топката, въпреки че бе оставен сам пред празната врата. Литекс натиснаха съперника в опит да вкарат гол, но в 79-та минута топката изненадващо се озова в тяхната врата. Играч на гостите центрира в наказателното поле на ловчанлии, Илко Пиргов подцени топката, тя се удари в напречната греда и след това Бенжелюн с глава я довкара за 0:1. Даксон Да Силва пък видя в 90-та минута червения цвят, тъй като се опита да бави времето, а Таско Тасков го прати под душовете. Шампионите опитаха да обърнат нещата в своя полза в последните минути на срещата, но паднаха у дома от тима на Емил Велев. По този начин, Локомотив Пловдив ще играе на финал в турнира за Купата на България, а съперник на пловдивчани ще бъде отбора на Лудогорец, който по-рано днес отстрани Септември Симитли с 4:1. БГНЕС