Манчестър Юнайтед загуби изненадващо гостуването си на опашкаря Уигън с 0-1 в мач от 33-и кръг на английската Висша лига. Червените дяволи очевидно подцениха съперниците си и не се представиха на познатото си ниво, действаха вяло и несъсредоточено. В същото време Уигън игра през целия мач доста нахъсано, тъй като победата бе жизненоважна за тима, за да може да гарантира мястото си в елита и през следващия сезон. Единственият гол в срещата отбеляза Малоуни в 50-ата минута при асистенция на Босежул. В същото време Манчестър Сити прегази Уест Бромич с 4-0 (два гола на Серхио "Кун" Агуеро, по един на Карлос Тевес и Давид Силва) и скъси дистанцията от Юнайтед на 5 т. Арсенал също бе безапелационен при гостуването си на Улвърхемптън, записвайки победа с 3-0. Така Артилеристите се бетонираха на третото място - на 10 т. след Сити. Четвърто-пето делят Тотнъм и Нюкасъл - на 5 т. след Арсенал. БГНЕС