Два гола на Мартин Харник помогнаха на Щутгарт да се укрепи на петото място в Бундеслигата след победа с 4:1 у дома над Вердер Бремен. Гостите от Вердер поведоха в 25-ата минута след центриране на Марко Марин и гол на Маркус Розенберг. Щутгарт изравни 12 минути по-късно след хубав удар от над 20 метра на Кристиан Гентнер. Австрийският национал Харник пък даде преднина на домакините малко преди почивката след попадение с глава отблизо. Голмайсторът на Щутгарт се разписа и 8 минути след почивката, засичайки центриране на Тамаш Хайнал за 17-ия си гол през сезона. Резервата Какау довърши гостите с гол в 89-ата минута, а "швабите" са непобедени вече девет мача. Тимът на Бруно Лабадия дръпна с пет точки на шестия Леверкузен и е на четири от последната квота за Шампионската лига, заемана в момента от Борусия Мьонхегладбах. Вердер, който няма успех в шест мача, остава осми, но може да падне до десетото място след мачовете през уикенда. БГНЕС