Манчестър Юнайтед дръпна отново с пет точки на Манчестър Сити на върха в класирането на Висшата лига. "Червените дяволи" се реваншираха за поражението от Уигън и победиха с 4:0 Астън Вила в единствения мач от неделната програма на английския футболен елит. Българският нападател на шампионите Димитър Бербатов влезе като резерва на Уейн Рууни в 74-та минута, но не успя да се разпише във вратата на Шей Гивън. Домакините пък поведоха след спорна дузпа, реализирана от Рууни в 7-та минута. Ашли Йънг симулира нарушение от страна на Киърън Кларк и главният рефер Марк Холси посочи бялата точка. Последва втори гол на Юнайтед в 44-та минута. Патрис Евра центрира остро от левия фланг на атаката на Юнайтед, а Дани Уелбек засече топката на далечната греда за 2:0. Уейн Рууни пък вкара третия гол за тима на сър Алекс Фъргюсън с хубав удар по земя в 74-та минута. Луиш Нани оформи крайния резултат в продължението на мача след техничен удар с левия крак и отличен пас на Джони Еванс. По този начин, Манчестър Юнайтед, който гони 20-та титла на Англия, вече има 82 точки, а Манчестър Сити е втори със 77 точки. Битката между двата тима от Манчестър продължава следващия уикенд, като в неделя Юнайтед приема на своя стадион Евертън, а Сити гостува на Уулвс на "Молиню". БГНЕС