ЦСКА се класира за първия редовен кръг на турнира за Купата на УЕФА след изстрадан успех над кипърския Омония с 2:1 на реванша в София. Успехът донесе бившият играч на вечния съперник Левски – Георги Чиликов. Първият мач в Кипър бе завършил 1:1. В 8-ата минута Какоянис смълча по-голямата част от трибуните на стадион “Българска армия”. Защитникът на гостите откри резултата, засичайки центриране от корнер в мрежата на Ивайло Петров. Бразилецът Неи обаче бързо върна усмивките на феновете на “червените”, изравнявайки девет минути по-късно. Бразилският централен нападател заби топката във вратата на Омония от няколко метра, след като Велизар Димитров му я свали с глава. В 36-ата минута Какоянис можеше да огорчи за втори път ЦСКА, след като бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от фаул, но изстрелът му с глава не уцели вратата. Две минути преди края на първото полувреме Неи направи много красива странична ножица, но вратарят на Омония Георгалиде показа рефлекс и отрази. През второто полувреме, ЦСКА тръгна в атака, а Омония откровено при играта в своята половина и разчиташе само на контраатаки. В 57-ата минути Удоджи отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Георгалиде отново отрази. Стойчо Младенов реши да рискува и вкара в игра Хосе Луис Гарсес на мястото на Петре. В 73-ата минута главния съдия Юни Хютия бе на път да допусне формално нарушение на правилата. За фаул срещу откъсващия се Удоджи, белгиецът показа втори жълт картон и респективно червен на Исмаил Ба….при положение, че играчът на Омония нямаше официално предупреждение до този момент! След бурните протести на играчите на кипърския отбор, Хютия промени решението си. След две минути обаче за нов фаул на Ба срещу Удоджи, реферът все пак изгони тъмнокожия играч на Омония. Пет минути преди края на редовното време, Стойчо Младенов пусна “златната резерва” Георги Чиликов на мястото на поуморения Велизар Димитров. Това се оказа и решаващия ход на треньора, тъй като бившият таран на Левски отбеляза в последната минута победния гол за “червените”. Омония довърши мача с девет души, след като в добавеното време червен картон получи и Веига. ЦСКА продължава напред и ще бъде сред поставените отбори в първия редовен кръг на турнира за Купата на УЕФА. Купа на УЕФА, втори предварителен кръг ЦСКА – Омония (Никозия) 2:1 Голмайстори: 0:1 – Какоянис (8), 1:1 – Неи (17), 2:1 – Чиликов (85). ЦСКА продължава напред с общ резултат 3:2. БГНЕС