Литекс отстрани албанския Беса след победа с 3:0 и в реванша от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА. В първата среща, българският тим бе спечелил отново с три безответни гола и продължава напред с общ резултат 6:0. Литекс имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но стигна само до един гол чрез Станислав Генчев. Полузащитникът се възползва от пас на Бибишков в 12-ата минута. Пропуски през първата част направиха Крум Бибишков, Ивелин Попов и новоизлюпеният национал Пламен Николов. Картината не се промени особено и след почивката – Литекс бе по-активният отбор. Малшансът попречи на “оранжевите” да вкарат втори гол в 58-ата минута, когато, след разбъркване пред вратата на Беса, Сичеро прати топката в напречната греда. В 69-ата минута натискът на Литекс все пак даде резултат след бразилска комбинация. Бето подложи главата си на пътя на топката след удар на Уелингтом и покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи друг бразилец – Томе, с гол в 79-ата минута. Купа на УЕФА, втори предварителен кръг Литекс – Беса (Албания) 3:0 Голмайстори: 1:0 – Генчев (12), 2:0 – Бето (69), 3:0 – Томе (79). БГНЕС