Отборът на Лудогорец направи огромна услуга на ЦСКА, завършвайки наравно 1:1 у дома с Литекс и вече е на цели 8 точки от "армейците" в борбата за титлата в "А" група. По-рано днес ЦСКА си взе мача с Черно море и така има солидна преднина на върха в класирането само пет кръга преди края на сезона. Литекс започна по-добре мача, макар и Лудогорец да изпусна някои много добри положения. Първият гол в срещата обаче падна едва в 75-ата минута, когато Цветанов надбяга Шоко и шутира над излезлия Голубович. Генчев обаче върна попадението пет минути по-късно, за да донесе поне частична надежда на разградчани. До края Литекс пропусна някои удобни положения да спечели. Играчите на Христо Стоичков пропуснаха да се изравнят по точки с третия Черноморец, а в същото време са на само две пред петия Левски в борбата за място в Европа догодина. /БГНЕС