Челси отстрани настоящите шампиони Барселона и се превърна в първия тим, който се класира на финала на Шампионската лига, след равенството с 2:2 на "Ноу Камп". Лондончани удържаха с 10 човека в реванша с Барса и продължиха напред при общ резултат 3:2, след като в първия мач на "Стамфорд Бридж" триумфираха с 1:0. Резултатът 1:0 в Испания откри Серхио Бускетс 10 минути преди края на първото полувреме. Две минути по-късно при спорен сблъсък капитанът на "сините" Джон Тери получи червен картон, след като турският рефер на срещата прецени, че британецът е ударил Алексис Санчес. Привидно това затрудни изключително Челси, които останаха с 10 човека, а минути по-късно Андрес Иниеста увеличи преднината на Барса на 2:0. Това обаче сякаш мобилизира тима от Острова и минута по-късно Рамирес върна надеждите, след като отбеляза за 2:1. Втората част на срещата беше повече от драматична, но най-вече за Барселона. В 49-та минута реферът отсъди дузпа за испанците, но Лионел Меси направи недопустим пропуск, след като удари греда. Инвазията на Барселона стана все по-агресивна, но късметът не беше с каталунците и въпреки непрестанните положения пред вратата на Петер Чех, Барса не стигна до гол. В последните минути на срещата Фернандо Торес успя да оформи крайният резултат 2:2. Това е исторически успех за Челси, които малко по-рано през сезона изглеждаха отчайващо под ръководството на Андреш Вилаш-Боаш. След уволнението му обаче тимът беше поет от Ди Матео, който рязко смени курса на тима и под негово наставничество, Челси допусна загуба само от Манчестър Сити в Премиършип. Утре ще се играе реванша между Байерн Мюнхен и Реал Мадрид, в която ще се определи другия финалист в турнира. В първия мач в Мюнхен баварците победиха с 2:1 испанския тим. БГНЕС