Кристиано Роналдо отбеляза 43-я си гол, за да открие резултата за Реал Мадрид при победата им с 3:0 над Севиля, като слд триумфа си "Белия балет" още тази вечер може официално да стане шампион на Испания след четири години чакане. Кралският клуб поведе в 19-та минута, след като Карим Бензема намери Роналдо, който отбеляза. След почивката Бензема, все пак успя да реализира попадение за 2:0 и отново той оформи крайният резултат 3:0 в 52-та минута. Реал Мадрид имат 91 точки и три оставащи мача, докато настоящите шампиони Барселона са с 81 точки назад. Витален за титлата е развоя на мача между Барселона и Райо Валекано тази вечер, където, ако каталунците не успеят да стигнат до победата, то Реал официално ще могат да се поздравят с трофея от Примера Дивисион. /БГНЕС