Ботев Враца победи категорично Калиакра Каварна с 5:1 като домакин в мач от 26-я кръг на А група. Домакините откриха резултата в 25-та минута, след като Илия Илиев излезе сам срещу вратаря и отбеляза от точката на дузпата за 1:0. Пет минути по-късно Коконов отбеляза първото си попадение в мача и увеличи резултата на 2:0, в 30-та минута отново Коконов даде преднина на врачаните с 3:0. Второто полувреме започна с нов гол на Ботев Враца, като Коконов оформи своя хеттрик и резултатът стана 4:0. В 61-та минута Герасим Заков намали разликата на 4:1 след изпълнение на пряк свободен удар. В крайна сметка Ботев стигна до нов гол за 5:1, като отново Коконов беше реализатора му. Калиакра успяха да вкарат още едно почетно попадение, за резултат 5:2, след като Четин Садула отбеляза на празна врата след разиграване. Крайният резултат 6:2, все пак оформи Ботев Враца, след като в добавеното време Мирчев успя да вкара шестия гол за тима от Враца. След успеха си Ботев Враца остават на 12-та позиция с 24 точки, а Калиакра, които са на 15-то място са в зоната на изпадащите с 10 точки. /БГНЕС