Левски записа безпроблемна победа над Спартак Плевен за начало на четвъртфиналната плейофна серия между двата отбора. "Сините", които завършиха втори в редовния сезон не срещнаха затруднения в собствената си зала "Универсиада" и победиха седмия с 92:76. Те бяха напред през цялата продължителност на мача, а с победата поведоха с 1-0 в серията. Вторият мач е на 3 май (четвъртък) от 18.00 часа в Плевен. Арън Харпър и Васил Евтимов нанизаха по 15 точки за победителите, като вторият добави и 11 борби за дабъл дабъл. Димитър Ангелов се включи с 13 точки, а 10 вкара Павел Иванов. Дебют за мъжката формация на Левски пък направи Чавдар Костов, който игра 23 минути и записа 9 точки и 4 борби, а участие в мача не взе Маркъс Хол. За Спартак Александър Дяковски бе над всички с 24 точки (6/8 от тройката), а също така добави и 4 асистенции. Тодор Тодоров се отчете с 15 точки и 9 борби, а 14 наниза Веселин Георгиев. Въпреки че Левски превъзхождаше съперника си още от началото на мача, гостите не позволиха бързо откъсване напред в резултата. Те бяха плътно зад "сините" през цялата първа четвърт, като най-голямата разлика в нея бе 6 точки. С такъв аванс за домакините приключи и първата част – 21:15. Серия от 6-0 в полза на Левски бързо направи разликата двуцифрена, а отборът не погледна назад до самия край на мача. Все още обаче съперникът се съпротивляваше и намали дефицита си на 12 на почивката при 36:48. Още в първите минути след подновяването на играта баскетболистите на Тити Папазов пречупиха съперника със серия от 15-2 в своя полза, като след нея разликата стана повече от 20 точки. Те успяха да я запазят в средата на частта, но в края й плевенчани отново показаха живец и намалиха дефицита си на 16 точки, но мачът до голяма степен бе вече бе решен. През последната част домакините не позволиха на съперника дори да помисли за обрат, а мачът просто се доиграваше. След равенство в последната десетка се оформи и крайният резултат, а Левски вече е само на победа от полуфинал. /БГНЕС