Черноморец и Литекс извъртяха хиксово 1:1 и така заплетоха още повече интригата със схватката за местата, които дават право за участие в клубните евротурнири. Зрителите на бургаския стадион "Лазур" станаха свидетели на много добро първо полувреме и на по-слабо второ. През първата част домакините държаха инициативата, а гостите разчитаха главно на контраатаки. "Горещи положения" обаче имаше и пред двете врати. Головете паднаха във втората час на първото полувреме. В 30-та минута Цветомир Цонков изведе отлично Шаешу, който се разписа технично от 10-на метра. Минута по-късно Литекс може да изравни, ако реферът Ивайло Стоянов бе отсъдил явна дузпа за фаулиране на Георги Миланов, грубо подкосен от вратаря Стоян Колев. В 42-та минута обаче съдията нямаше как да не даде дузпа за ловчанлии. Тогава Цонков фаулира Миланов точно на границата на пеналта, а Никасио реализира от бялата точка за 1:1. Цонков заслужаваше втори жълт картон и съответно изгонване, но реферът определено го пощади. Второто полувреме резултатът остана непроменен. След мача треньорът на гостите Христо Стоичков похвали играта на двата отбора, но съдийството определи като "трагедия както винаги.Такова съдийство е подигравка с треньорите, подигравка с играчите, с българския футбол." Черноморец има 56 точки и е на трето място в момента, а Литекс излезе зад него с 53 точки. Но толкова е и точковият актив Левски преди утрешното дерби с Локо Пд, който пък е с 52 точки. Програмата обаче и на Черноморец, и на Литекс е по-трудна в оставащите три кръга. Сметките показват, че днешната точка за двата отбора означава, че още утре Черноморец може да изхвърчи от местата за участие в клубните евротурнири, а Литекс още ще се отдалечи от тях. БГНЕС