Атлетико Мадрид спечели Лига Европа, след като разгроми с 3-0 Атлетик Билбао на финала на турнира, играл се пред 52 хил. зрители на ст. "Арена Национал" в Букурещ. Дюшекчиите откриха резултата още в 7-ата минута чрез Радимел Фалкао при асистенция на Диего. На баските им трябваше доста време да се окопитят и тъкмо когато поизравниха играта, получиха и втори гол. Негов автор бе отново Фалкао, оползотворил този път пас на Туран, като колумбийското острие не престана да тормози защитата на Атлетик до края на мача. Попадението обезвери до голяма степен играчите от Билбао, които до края на полувремето не инкасираха и трети гол само благодарение на късмета си. Второто полувреме започна с надмощие на догонващия тим, който заигра ва банк, но атаките към вратата на Дюшекчиите бяха безплодни - много подавания, излишен дрибъл, неточен завършващ удар. Мадридчани стояха доста по-добре на терена, добре пакетирани в защита и с ясни идеи в нападение. В крайна сметка, вместо да намалят резултата, баските получиха и трети гол, чийто автор бе Диего: Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао 3-0. Това е втората Лига Европа за Атлетико Мадрид, като първата е от сезон 2009/2010. Отборът е 9 шампион на Испания, 9-кратен носител на Купата на краля, има една Междуконтинентална купа и една Суперкупа на Европа. /БГНЕС