В мач, игран при закрити врати, отборът на Левски победи с 3:1 Локомотив Пловдив в среща от 4-ия кръг на първенството в А група. Тягостната обстановка на празните трибуни се допълни и от непрестанния дъжд, който затрудни максимално играчите и на двата отбора. Първото полувреме предложи характерната напоследък за мачовете на шампионите обстановка - малко голови положения и по-скоро вяла и скучна игра. Най-сериозният шанс за гол за домакините бе ударът в гредата от пряк свободен удар в 17-та минута на младия Николай Димитров. В края на първата част набег Даксон да Силва завърши с нарушение в полза на Локомотив Пловдив пред наказателното поле на Левски и от фаула в 45-та минута Румен Горанов изпрати истински снаряд, който Георги Петков не успя да избие и топката влетя в мрежата на домакините - 0:1. Веднага след подновяването на играта съдията Венцислав Кознички отсъди скандална и несъществуваща дузпа в полза на Левски, след като Валери Домовчийски прати с глава топката в тялото на бранителя на гостите Ангел Йошев. Домовчийски се възползва максимално добре от съдийския подарък и изравни от бялата точка. Веднага след подновяването на играта в 46-та минута центриране на Димитър Телкийски бе засечено в мрежата на гостите от Николай Димитров и "сините" поведоха в резултата. Пловдивчани отговориха с далечни удари, най-опасният от които на Даниел Моралес бе уловен с мъка от Петков. В 59-та минута отново Димитър Телкийски центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив, Седрик Бардон свали топката на Дарко Тасевски и македонският национал с лекота реализира втория си гол този сезон за Левски - 3:1. До края на двубоя двата отбора пробваха главно удари отдалеч с оглед мокрия терен, но до нови попадения не се стигна. Срещата ще се запомни с дебюта в центъра на защитата на Левски на двете нови попълнения от Мароко - Шекиб Бензукан и Юсеф Рабех, както и с първия мач с екипа на Локомотив Пловдив на привлечения от ЦСКА нападател Стойко Сакалиев и повторния дебют с червено-черната фланелка на голмайстора Мартин Камбуров. След мача Иван Маринов (старши треньор на Локомотив Пд): Двата отбора изиграха един добър мач. Локомотив се опита да бъде равностоен. След като не успяхме, значи не сме направили всичко както трябва. Допуснахме грешки, които решиха изхода на мача. Най-вече от техническо естество. Не търсим вината за загубата в съдийството. Ще се стремим да изчистим грешките си в процеса на мачовете. Двама от нашия отбор дебютираха в тази среща. Правим в движение селекцията на отбора. Притеснява ме малкият ни точков актив, но това са ни моментните възможности. Станимир Стоилов (старши треньор на Левски): Рутинна победа. Получи се интересен футбол. Без публика обаче се играе трудно. Двама от защитата не знаят добре езика и затова през второто полувреме пуснах Томашич, за да има по-добра комуникация. Тогава имаше и наченки за връщане на игровия ни тонус. Постепенно ще изграждаме двойката централни защитници. Доволен съм от играта на Николай Димитров. На добро ниво в днешния мач бе и Дарко Тасевски. Валери Домовчийски обаче е все още далеч от формата, която желая от него. Изненадан съм от Ричард Еромоигбе, който допусна много брак в действията си. Младите нападатели ще получават повече шанс за изява. Продължаваме да търсим играч за подобряване на завършващия удар. Имаше грешки в съдийството, които бяха и в наша вреда, но по принцип не го коментирам. Наско Сираков: С оглед на много тежките и трудни условия съм доволен от победата и от показаната игра. Най-вече след почивката. Радващо е, че тази одисея с наказанието за игра при закрити врати приключи. Това е наказание не само за нашите привърженици, но и за футбола. Ако имаше публика съм сигурен, че отборът на Локомотив щеше да отиде на по-изразителна загуба.