Германия победи България с 3-1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:16) във втория полуфинален мач от олимпийския квалификационен турнир по волейбол в София и ще играе с Италия за място на Олимпиадата в Лондон, предаде репортер на БГНЕС. Германците започнаха много добре срещата в "Арена Армеец" и поведоха с 6:8 на първото техническо прекъсване. Разликата в тяхна полза се увеличи значително и на второто техническо прекъсване те водеха с 9:16. Българският тим успя да намали разликата на две точки за 20:22, но в крайна сметка след топка в аут на Владо Николов Германия поведе след 22:25 в първия гейм. "Трикольорите" заиграха доста по-добре и поведоха на първото прекъсване на втория гейм с 8:4. Бундестимът обаче обърна нещата в своя полза и поведе с 14:16 на второто прекъсване. Николай Пенчев все пак се появи в игра и след отличен сервис от негова страна, както и след добра игра при посрещането, българският тим поведе с 23:18. Националите ни спечелиха втория гейм с 25:20 и изравниха на 1-1. Третата част започна силно за българския отбор. Волейболистите ни поводеха с 8:6 и 16:13 на двете технически прекъсвания. Съперникът обаче се възползва от факта, че играчите на Радостин Стойчев не бяха на ниво както при сервиса, така и на блокада, повеждайки в резултата и печелейки гейма с 22:25. Немците, които днес бяха наистина на много високо ниво, поведоха с 8:5 и 16:9 на двете прекъсвания в четвъртия гейм, затвориха гейма при 25:16 и по този начин се класираха за утрешния финал в турнира. Те ще спорят за място на Олимпийските игри с отбора на Италия, който по-рано днес надви Сърбия, а България ще опита да се класира за Лондон в някоя от следващите три световни квалификации. БГНЕС