На Световното първенство по хокей на лед, провеждащо се в Хелзинки и Стокхолм, Русия записа седма поредна победа. Сборная премина с лекота през аутсайдера Италия, отбелязвайки четири безответни гола (1-0, 2-0, 1-0). По една шайба забиха Дацюк, Кузнецов, Бирюков и Попов. Така Русия е единственият тим, приключил първата фаза на първенството с пълен актив и сега е в очакване на съперника си на четвъртфиналите. Останалите резултати: Франция - Беларус 2-1, Дания - Латвия 2-0, Финландия - Казахстан 4-1. Днес са последните мачове от първата фаза: Канада - Беларус, Норвегия - Дания, Словакия - Франция, Чехия - Германия, САЩ - Швейцария, Швеция - Латвия. Класирането преди тях: Група H (Хелзинки): Канада 16 т., Финландия 15 т., САЩ 13 т., Словакия 12 т., Франция 9 т., Швейцария 6 т., Беларус 3 т. и Казахстан 1 т. Група S (Стокхолм): Русия 21 т., Швеция 15 т., Чехия 11 т., Норвегия 10 т., Латвия 6 т., Германия 6 т., Дания 4 т., Италия 2 т. За четвъртфиналите вече са се класирали Канада, Финландия, САЩ, Русия, Швеция, Чехия и Норвегия. Това по всяка вероятност днес ще стори и на теория Словакия, нуждаеща се от реми (1 т.) или дори загуба в продълженията (също 1 т.) в днешния си мач срещу Франция. /БГНЕС