Президентът Росен Плевнелиев заминава за САЩ
Българският президент Росен Плевнелиев отпътува за първото си посещение в Съединените щати. Късно тази вечер той ще пристигне в Сиатъл, където ще се срещне с Бил Гейтс, съобщи БНТ.
Програмата му включва още посещения в Сан Франциско и Чикаго. Срещата с един от най-богатите американци - основателят на Майкрософт, ще се проведе само няколко часа след като Плевнелиев стъпи на американска земя.
По време на посещението си в САЩ той ще има вечеря с президента Барак Обама и ще участва в срещата на върха на НАТО. В Чикаго Плевнелиев ще посети православните църкви "Света София" и "Свети Иван Рилски". Държавният глава ще вземе участие и в честването на 10-годишнината на българското училище "Джон Атанасов" и ще се срещне със сина на изобретателя на първия компютър. /БГНЕС
151
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар