С два късни гола Лудогорец обърна Локомотив Пловдив с 2:1 и завоюва за първи път в историята си Купата на България в двубой, игран на стадион "Лазур" в Бургас. Пловдивчани поведоха с гол на Даксон, който получи разрешение да играе в този двубой, въпреки че даде положителна допинг проба. Бразилецът осигури преднина на "смърфовете" в 18-ата минута, когато с диагонален удар от 14-15 метра прониза мрежата на вратата на Голубович. Лудогорец успя да обърне развоя в рамките на 7 минути през втората част. Марселиньо изравни в 72-ата минута, след като се възползва от добър пас на Емил Гъргоров. Бразилецът се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки и победния гол 7 минути по-късно. Изпадналите в шок футболисти на Емил Велев не можаха да сътворят нищо в оставащото време, а малко преди последния съдийски сигнал Бенжелюн от тима на Локо Пд получи директен червен картон за удар без топка. Така клубът от Разград стигна до първи трофей в първия си опит, докато за Локомотив това е шести загубен финал за Купата на страната. Двата тима до момента се бяха срещали само веднъж в подобен турнирен двубой, преди 21 години за Купата на Съветската армия, когато Локомотив спечели с 2:0. Новият носител на Купата на България стигна до финала след победи над Берое, Светкавица, Ботев Пловдив и Септември Симитли. Разградчани могат да направят и уникален дубъл, ако изместят ЦСКА от лидерската позиция в шампиоэната в оставащите два кръга. БГНЕС