Германия, един от фаворитите за спечелването на Евро 2012, допусна неприятно поражение с 3:5 като гост на Швейцария. Друг фаворит на Европейското първенство, Холандия, пък загуби с 1:2 от България като домакин. Действащият европейски шампион Испания отново показа страхотната си класа и надви с 2:0 тима на Сърбия. Рой Ходжсън пък започна ерата си като селекционер на Англия с успех с 1:0 над Норвегия в Осло. Германия, които не повикаха осемте си играчи от Байерн Мюнхен, допуснаха първата си загуба от Швейцария в последните 56 години. Тимът на Йоаким Льов се класира за Евро 2012 без загубен мач, но сега падна и в двете си контроли преди турнира. През февруари маншафтът отстъпи с 1:2 на Франция. Последната контрола на германците преди Европейското първенство ще бъде на 31 май срещу Израел. След това Бундестимът започва евро кампанията си в група "Б" с отборите на Португалия, Холандия и Дания. Швейцарският нападател Ерен Дердийок, който напусна Байер Леверкузен наскоро, за да премине в Хофенхайм, вкара хеттрик в Базел, а Андре Лихтщайндер и Адмир Мехмеди вкараха другите голове за победата срещу немския национален отбор. Матс Мухмес, Андре Шюрле и Марко Ройс бяха точни за Германия. Рой Ходжсън започна с победа периода си като селекционер на Англия, благодарение на гол в 9-ата минута на Ашли Йънг срещу норвежците в Осло. Ходжсън, който пое тима по-рано през този месец, пусна на терена доста експериментален състав, който обаче постигна първа победа над Норвегия за последните 32 години. Треньорът на Испания Висенте дел Боске пък пусна доста резервни играчи, тъй като звездите на Барселона и Атлетик Билбао играха в петък финал за купата на страната. Това отвори вратата за Адриан Лопес от Атлетико Мадрид, който откри резултата срещу Сърбия в 64-ата минута. Той бе в основата и на втория гол за "ла фурия" 11 минути по-късно, когато спечели дузпа за фаул на Бранислав Иванович срещу него. Санти Касорла бе точен от бялата точка. Ирландия победи с 1:0 Босна в Дъблин, докато Португалия завърши 0:0 у дома с Македония. Дания падна с 1:3 от млад отбор на Бразилия, а Хълк отбеляза два от головете за "кариоките". Ко-домакинът на Европейското, Полша, победи с 1:0 Словакия. Хърватия пък се справи с Естония след успех с 3:1, Чехия надви Израел с 2:1, докато еврошампионът за 2004 година Гърция завърши 1:1 със Словения. /БГНЕС