Националният отбор по волейбол на България победи с 3:1 гейма (25:22, 25:21, 19:25, 25:23) тима на Германия в мач от група "D" на Световната лига, който се игра в Франкфурт (Германия). Срещата бе трета и за двата тима. България спечели първите два гейма, а германците съумяха да вземат третия. Българите изоставаха в резултата в голяма част от четвъртия гейм, но в неговия край осъществиха обрат и по този начин спечелиха срещата с 3:1 гейма. Първият гейм започна ударно за нас. Първата точка реализира Матей Казийски. До първото техническо прекъсване резултатът бе в наша полза - 8:4. Германците все пак успяха да ни настигнат и изравниха при 11:11. Домакините обаче не успяха да поведат и до второто прекъсване нашите водеха с 16:13. "Лъвовете" стигнаха до геймбол след два аса на Матей Казийски - 24:21. Германците върнаха точка, но Цветан Соколов затвори гейма за 25:22. Вторият гейм започна отново под диктовката на националите ни. Визпитаниците на Радо Стойчев поведоха в резултата с 5:1. Преднината от четири точки се запази и до първото техническо прекъсване - 8:4. Казийски, Алексиев и Братоев бяха безпогрешни и доведоха резултата до 16:12. В края на гейма водехме с 23:20, когато Радостин Стойчев поиска техническо прекъсване. Соколов изведе България до геймбол при 24:21. Отново той донесе и победната точка, затваряйки гейма при 25:21. В третата част домакините започнаха по-активно и поведоха с 18:10. След това германците спечелиха гейма с 25:19. Четвъртият гейм на мача беше най-оспорван. Домакините поведоха с 10:5, но българите на се предадоха. Тя постепенно намаляваха пасива си и изравниха - 22:22. Последва нова точка за България, а след 23:23 последните две точки бяха за родните национали. За България Цветан Соколов завърши с 24 точки, Матей Казийски добави 21 точки, а с 12 точки се отличи Тодор Алексиев. За Германия най-полезен беше Георг Гроцер с 22 точки. Състави: - БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро; *Старши-треньор: Радостин Стойчев; - ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа, Георг Гроцер, Бьорн Андрае, Роберт Кром, Макс Гюнтьор, Маркус Бьоме - Маркус Щоервалд-либеро; *Старши-треньор: Витал Хайнен; Световна лига по волейбол за мъже, срещи от група "D" във Франкфурт (Германия): Германия - България - 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 23:25) Аржентина - Португалия - 3:0 (28:26, 25:20, 25:21) временно класиране: 1. Германия 3 2 1 7:3 6 точки 2. Аржентина 3 2 1 6:3 6 3. България 3 2 1 6:4 6 4. Португалия 3 0 3 0:9 0 Sportni.bg