Турция победи България с 2:0 във футболна контрола, играна в Залцбург. Головете в срещата отбелязаха Йомер Топрак и Бурак Йълмъз в 22-та и последната минута от мача. Това е първа загуба за Лъвовете под наставничеството на Любослав Пенев. В първите контроли националите завършиха наравно с Унгария и победиха Холандия. През първото полувреме турците бяха по-активния тим на терена, което доведе и до попадението им. Единствената по - сериозна атака за България през първата част дойде в 39-та минута на срещата след като Гъргоров изведе Златински, който центрира, а Ивелин Попов не успя да засече. Второто полувреме беше по - равнодушно. Все пак след две по-сериозни грешки Турция оформи крайния резултат 2:0 след попадение на Йълмъз в последните минути. Селекционерът направи няколко промени в титулярния състав от двубоя с Холандия, като в игра влязоха Валентин Илиев, Иван Бандаловски, Петър Занев, Христо Златински и Емил Гъргоров, които смениха братята Миневи, Иван Иванов, Георги Миланов и Валери Божинов БГНЕС