Световният номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на „US Open”, след като победи с 3:1 сета испанеца Фелисиано Лопес. Швейцарецът, който е поставен като номер 1 в основната схема на турнира, загуби първия сет с 3-6. След това обаче Федерер обърна напълно нещата в своя полза и взе следващите три части с 6-4, 6-1, 6-4. На четвъртфиналите съперник на швейцареца ще бъде Анди Родик. В същото време руснакът Николай Давиденко също продължава напред в турнира, след като отстрани корееца Хюнг Тайк Лий с 6-1, 6-3, 6-4 и ще срещне германеца Томи Хаас на четвъртфиналите. Резултати от осминафинални срещи при мъжете на „US Open”: Роджър Федерер - Фелисиано Лопес 3-6, 6-4, 6-1, 6-4 Анди Родик - Томас Бердих 7-6, 2:0 и отказване на Бердих Томи Хаас - Джеймс Блейк 4-6, 6-4, 3-6, 6-0, 7-6 Николай Давиденко - Юнг-Тайк Лий 6-1, 6-3, 6-4. БГНЕС